• 77 88 79 899
  • facebook.com/iadmin

Możliwości programu InspiracyjnyAdmin

Nasz program jest stale poszerzany o nowe funkcje i moduły. Działa w oparciu o chmurę internetową. Jedna poprawka i aktualizacja jest od razu dostępna dla każdego klienta.

Tak działa InspiracyjnyAdmin

Program

Poza tradycyjnymi stronami opartymi o treść możesz na swojej witrynie internetowej uruchomić wiele dodatkowych modułów, które ją ulepszą i uatrakcyjnią. To min.: kalendarz wydarzeń, wyskakujące okno z komunikatem, pogoda, animowany slider, sondy i ankiety.

Lista najważniejszych opcji i modułów programu InspiracyjnyAdmin


Baner

Masz jakieś pytania, uwagi, sugestie? Napisz do nas

WebInspiracje logo
Baner

Zarządzanie uprawnieniami Redaktorów

Redaktorzy to osoby, które mogą logować się do programu i zarządzać treściami Twojego Biuletynu.
Nazwa funkcji Opis funkcji
Dodawanie Redaktora Możesz dodać Redaktorów, czyli osoby, które będą mogły zarządzać treściami strony.
Edycja danych Redaktora Zmieniaj dane Redaktora, także jego hasło dostępowe do programu.
Blokuj Redaktora Możesz zablokować Redaktora na określony czas. Wtedy nie będzie się mógł zalogować do programu.
Zarządzaj prawami Redaktora Redaktorom, którzy nie są Administratorami można ustalać prawa dostępu do programu. Możliwości są ogromne. Można dowolnie ustalić, w której zakładce menu strony może publikować i edytować treści. Można zablokować dodawanie obrazów, plików, czy tworzenie galerii zdjęć. To wygodne rozwiązanie dla osób, tóre chcą, aby ich Redaktorzy zarządzali tylko wybranymi działami strony internetowej.
Dziennik pracy Redaktora Program prowadzi szczegółowy dziennik pracy Redaktora. Dzięki niemu wiadomo dokładnie, co na stronie i kiedy publikuje wybrany Redaktor.
Zamiana typu Redaktorów Sam określasz, czy dany Redaktor ma też uprawnienia Administratora (może zarządzać ustawieniami programu, tworzyć innych Redaktorów i dużo więcej). W dowolnym momencie możesz odebrać Redaktorowi uprawnienia administracyjne.
I wiele więcej


Menu Biuletynu

Dowolnie tworzysz i zmieniasz menu BIP. W każdej chwili możesz dodać nowe zakładki lub zmienić kolejność elementów. Możesz tworzyć elementy podrzędne względem innych. Kolejność elementów zmieniasz metodą "przeciągnij-upuść".
Nazwa funkcji Opis funkcji
Zarządzanie menu Możesz w każdej chwili dodawać nowe lub usuwać istniejące elementy. Możesz zmieniać nazwy elementów oraz ich kolejność. Możesz określać jak ma zachować się program, jeżeli do danej zakładki przypiętych jest wiele stron: jak je sortować itp. Możesz tworzyć elementy menu kierujące do innych stron.
Blokowanie elementów Zablokuj element menu, jeżeli chcesz, aby na jakiś czas nie był prezentowany na stronie (wraz z nim zostaną ukryte przypisane do elementu strony).
Menu dodatkowe Możesz włączyć i określić zawartość tzw. "menu dodatkowego". Pojawi się ono jako poziomy pasek w nagłówku Biuletynu. Może zawierać dowolne odnośniki z menu strony.
I wiele więcej


Zarządzanie treściami stron

To bardzo proste
Nazwa funkcji Opis funkcji
Dodawanie i edycja stron Do zakładek menu możesz dodać dowolną liczbę stron. Możesz poprawiać lub usuwać strony. Treść strony wpisujesz w oparciu o prosty edytor przypominający zwym wyglądem program Word. Bardzo łatwo pogrubiać teksty, podkreślać ważne informacje i dodawać odsyłacze.
Nowość: nasz program teraz koduje wszystkie adresy e-mail zapisane w treściach stron. W ten sposób nie przechwycą ich żadne roboty, które potem wysyłają na skrzynki spam. Twoje adresy pocztowe są bezpieczne.
Łatwe dodawanie do treści zdjęć, plików, galerii oraz filmów video Dodawanie do treści załączników lub zdjęć i filmów video nigdy nie było tak łatwe. Nie musisz znać się na programowaniu. Wybierasz z listy elementów zdjęcie lub obraz wgrany do programu i już po chwili jest on dodany do treści. Nasz program dba o skalowania itp. Co więcej: dla galerii zdjęć sam tworzy miniaturki oraz pokazy slajdów. Bez trudu pobierze też do wyświetlenia film video.
Dodatkowe załączniki Nie tylko w treści, ale i na jej końcu można dodać pliki do pobrania przez czytelników. Jeżeli wykorzystasz moduł dodatkowych załączników to wybrane pliki zostaną czytelnie zaprezentowane w treści strony. Każdy z nich będzie miał ikonę odpowiadającą typowi pliku, informacje o rozmiarze, ilości pobrań itp.
Przenoszenie stron Możesz przepinać strony i zmieniać ich położenie w menu.
Podgląd treści przed jej zapisaniem Zanim strona zostanie udostępniona czytelnikom możesz sprawdzić, jak będzie wyglądała. Służy do tego opcja pogląd. Poprawnie obsługuje ona dodane do treści pliki, obrazy i galerie. Dzięki opcji podglądu zabezpiczysz się przed opublikowaniem błędnych treści.
Dodatkowy moduł: aktualności Zdarza się, że BIP jest także stroną internetową jednostki samorządowej. Nie ma przeszkód, aby publikować w nim aktualności. Świetny moduł ułatwia tę sprawę. Dla każdego newsa możesz nawet wybrać miniaturkę, aby wiadomości na liście wyglądały ładniej. Oczywiście do treści aktualności możesz dodać obrazy, galerie, filmy video raz pliki do pobrania.
I wiele więcej


Dodawanie zdjęć, plików, filmów video

Pliki i obrazy wgrywasz jeden raz - możesz wykorzystać wiele razy w Twoich artykułach
Nazwa funkcji Opis funkcji
Dodawanie plików Ładuj pliku bezpośednio z dysku Twojego komputera. Nasz program sprawdzi ich nazwy, a jeżeli to koniecznie, zmieni je na przyjane dla Internetu. Program wykryje też pliki o takich samych nazwach i dla duplikatów wygeneruje nowe przyjazne nazwy. Program dopasowuje do każdego pliku ikony typów.
Dodawanie obrazów Podobnie jak w przypadku plików, program dba o poprawność wgrywanych zdjęć. Zdjecia możesz załadować na serwer prosto z aparatu lub Twojego dysku. Program potrafi nawet za duże zdjęcia "zmienić w locie" na mniejsze. Do każdego zdjęcia generowane są miniaturki, dzięki czemu fotografie można np. wykorzystać w module aktualności.
Galerie zdjęć Możesz dowolnie tworzyć galerie zdjęć. Dodawać do nich zdjęcia. Ustawiać kolejność oraz zdjęcie miniaturkę, które wyróżni galerię. Każdą galerię możesz wstawić do treści artykułów. Nasz program sam tworzy potrzebne pokazy slajdów na Twojej stronie.
Video Bez trudu zamieścisz na stronie film video z takich portali jak YouTube, czy Vimeo.
Pełne informacje o wgranych plikach Cały czas masz podgląd wszystkich swoich plików. Wyszukiwarka ułatwia ich odnajdywanie. Widzisz ile miejsca na dysku serwera zajmują Twoje pliki.

Nasz system obsługi plików i obrazów jest rewelacyjny.

Dodawanie do treści załączników, galerii, video oraz obrazów jest dziecinnie proste.
Jak wstawia się zdjęcia

Najpierw dodaj zdjęcia lub pliki ze swojego komputera. Potem edytując treść strony i artykułu kliknij na przycisk wstawiania obrazów i plików. Pojawi się okno, w którym wybierasz wszystkie dostępne elementy. Klikasz wstaw. Gotowe.

Dodatkowe moduły

Mogą urozmaicić Twój Biuletyn i sprawić, że będzie bardziej profesjonalny
Nazwa funkcji Opis funkcji
Kalendarz wydarzeń Dodaj do strony kalendarz wydarzeń. Informuj swoich czytelników o ciekawych wydarzeniach w Twoim regionie. Możesz dodawać, usuwać wydarzenia, przenosić je do wybranego dnia. Wszystko z pomocą wygodnego w obsłudze wietualnego kalendarza.
Wyskakujące okno Publikuj na stronie ważną informację w formie wyskakującego okienka. Możesz tam dodać nawet zdjęcia, pliki do pobrania i całe galerie zdjęć.
Dodatkowe banery Czasem istnieje potrzeba dodania na stronie banerów i plakatów. Z tym modułem zadanie to staje się bardzo proste.
Notatka / komunikat To najprostszy sposób na poinformowanie czytelników o pewnych ważnych informacjach. Np. komunikat o naborze na wolne stanowisko.
Animowany slajder Pewnie wiele razy na innych stronach widziałeś animowane slidery. Składały się one z animacji, która kolejno zmieniała zdjęcia, teksty itp. Taki slajder możesz dodać do swojego Biuletynu.
Pogoda Jeżeli tylko chcesz możesz publikować na swojej stronie informacje pogodowe.
Sondy i ankiety Kilkoma klinięciami utworzysz na stronie ankietę. Dodasz możliwe odpowiedzi i będziesz mógł sprawdzać jak głosują Twoi czytelnicy.
I wiele więcej


Dodatkowe możliwości

Zobacz, jakie inne dodatkowe możliwości oferuje nasz program
Nazwa funkcji Opis funkcji
Statystyki Widzisz ile razy przeglądana była Twoja strona. Ile razy pobierane poszczególne pliki. Wykresy pokazują to, jak popularna jest Twoja strona.
Ustawienia Masz ogromne możliwości konfiguracji programu. Włączasz lub wyłączasz moduły. Dodatkowo możesz zarządzać prawami Redaktorów. Możesz zmieniać wygląd programu.
Informacje o finansach Widzisz swoje faktury. Wiesz kiedy upływa ważność licencji. Możesz określić dane potrzebne do wystawienia poprawnej faktury.
Wiadomości Moduł umożliwia kontakt z naszym Ekspertem. Możesz zadać pytanie, poprosić o pomoc.
Pomoc Mnóstwo porad informujących o tym, jak należy pracować z programem i poprawnie prowadzić swoją stronę.
Blog Artykuły związane z tematyką internetową, prowadzeniem stron, porady komputerowe.